יצירת קשר

*
 
*
 
 
*
 
 

*הקלד את הקוד הבא

  

  Captcha הקשב והקלד את הקוד שתשמע

 
 

 

הטיפים שלנו לבחינה הפסיכומטרית

 


1. אל תתפשרו על עתידכם! בואו ללמוד פסיכומטרי מהטובים ביותר בבית הספר לבגרות ולפסיכומטרי של אבירם פלדמן – המספרים שלנו מדברים בעד עצמם.
2. הירשמו בזמן – לכל מועד של הבחינה הפסיכומטרית יש תאריך אחרון להרשמה. אל תחכו לרגע האחרון והירשמו לבחינה כבר כשאתם נרשמים לקורס הפסיכומטרי. הרשמה מאוחרת יקרה ואינה מבטיחה, שיישאר מקום פנוי עבורכם.
3. משמעת עצמית – קורס הפסיכומטרי נועד למקסם את הלמידה שלכם לבחינה הפסיכומטרית. לשם כך, הוא חייב להיות מלווה בהשקעה רבה מצדכם: בשינון מילים, בתרגול שיעורי הבית, בחזרות על החומר הנלמד בשיעורים ובקריאת תוכן רב ככל הניתן באנגלית. הגדילו ראש ודאגו לפנות לעצמכם מבעוד מועד מספיק זמן בכל יום ללמידה עצמית. אל תוותרו לעצמכם – כל שעה "פנויה", היא שעת למידה.
4. אחריות אישית – קורס הפסיכומטרי בנוי כתוכנית רציפה מהשיעור הראשון ועד לאחרון, כך שבכל שיעור נלמדים נושאים חדשים. לכן, חשוב להקפיד להגיע לכל שיעור ושיעור, בלי יוצא מהכלל. היערכו מראש לזמני השיעורים של הקורס, ותכננו את השבוע שלכם בהתאם אליהם. אל תרשו לעצמכם להפסיד אפילו שיעור אחד. אם בכל זאת פספסתם – הקפידו להשלים את כל החומר הנלמד.
5. אל תשאירו קצוות פרומים – הבחינה הפסיכומטרית מורכבת מנושאים רבים, הנלמדים לכל אורך הקורס. כל אחד מהנושאים הנלמדים יכול להופיע כשאלה אחת או יותר בבחינה הפסיכומטרית. בנוסף, חלק מהנושאים (בעיקר הראשונים) מהווים בסיס להבנת הנושאים, שיילמדו אחריהם. בשל כך, עליכם לוודא, שאכן הבנתם כל נושא ונושא במהלך השיעור, ושאתם מבינים את השאלות בשיעורי הבית. היו עם האצבע על הדופק כל הזמן, וברגע שאתם מגלים אי הבנה בנושא מסוים פנו לעזרת המדריך. אל תגררו נושאים, שאחר כך יהיה לכם קשה להשלים. אנחנו פה בשביל לעזור לכם.
6. דעו את עצמכם – זהו את נקודות החוזק ואת נקודות החולשה שלכם בכל אחד מפרקי הבחינה, והקפידו לשמר ולשפר את יכולותיכם, בהתאמה. בנוסף, לימדו בעזרת הסימולציות מה עוזר לכם לשמור על ריכוז גבוה לאורך כל 190 הדקות של הבחינה הפסיכומטרית. ככל שתכירו את עצמכם טוב יותר, תוכלו להמשיך ולהשתפר.
7. יום לפני הבחינה – בין אם אתם מאלה, הזקוקים ליום חופשי מלמידה לפני מבחן, ובין אם אתם דווקא מוכרחים ללמוד עד הדקה האחרונה, נצלו את היום שלפני הבחינה להכנות ליום המחרת:
• הכינו מראש את כל הדרוש ליום הבחינה (ראו סעיף 8).
• ודאו את הגעתכם למקום הבחינה – אם אתם מגיעים באוטו, בררו היכן אתם יכולים לחנות; אם אתם מגיעים בתחבורה ציבורית, בדקו היטב את זמני הנסיעות וכן את מרחק תחנת ההורדה ממקום הבחינה.
• קיבעו על סמך זמן ההגעה המשוער את לוח הזמנים שלכם לבוקר המחרת – מתי עליכם לקום ולצאת מהבית, כך שלא תאחרו.
• הקפידו על אכילת אוכל בריא.
• לכו לישון בשעה מוקדמת, על מנת שתוכלו לקום רעננים ליום הבחינה.
8. מה להביא לבחינה – ביום הבחינה עליכם להביא אתכם את תעודת הזהות שלכם, בלעדיה לא תוכלו להיבחן, וכן עפרון מסוג
HB2. רצוי להביא כמה עפרונות, על מנת שלא תצטרכו לבזבז יותר מדי זמן על חידוד במהלך המבחן, וכמובן מחדד ומחק. בנוסף, כדאי להביא את הזימון כדי לוודא את מקום הבחינה. רצוי להביא משהו לאכול ולשתות, שכן המבחן נמשך 190 דקות (שלוש שעות ו-10 דקות) ללא הפסקה, וכן עליונית, שכן לרוב כיתות הבחינה ממוזגות. כל חומר עזר אסור לשימוש במהלך הבחינה, וכן מכשירים אלקטרוניים וטלפונים סלולריים. מומלץ מאוד להביא שעון עצר, אך יש לוודא שהוא אינו מרעיש, אחרת לא יותר לכם השימוש בו.

9. בזמן הבחינה – הבחינה החלה וזהו הזמן ליישם את כל שלמדתם בשבועות האחרונים.
• הביאו אתכם שעון או שעון עצר והקפידו בעצמכם על הזמנים – אל תתנו לבוחנים להפתיע אתכם.

חדשות ועידכונים

עצור
ההרשמה נמשכת לקורס פסיכומטרי מועד אפריל 2016 .
תאריך פתיחת הקורס - יום ג' ה - 26.1.2016
לא מפספסים הזדמנות שניה
לכל תלמיד מגיעה הזדמנות שניה! המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מאפשר לנבחני הפסיכומטרי- מועד ספטמבר להיבחן שוב בדצמבר. כך דווח באתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה: זוהי הזדמנות מצוינת בשבילכם לשפר ולהגיע אל הציון שאתם באמת מכוונים אליו! ההרשמה בעיצומה >>> 077-4204060

פסיכומטרי

סקר

האם התוכנית של שר החינוך בנט לחיזוק לימודי המתמטיקה תצליח ?