שירן מיארה

 

"ככה זה,כשחוץ ממספרים מלמדים אותך שאתה יכול..."


רק בכיתה יב',אחרי התנסות מרה עם חומר של חמש יחידות,ציון כושל בשאלון 005 ומורות למתמטיקה עייפות ויקרות שהורידו אותי מחמש יחידות לשלוש (והאם רק לי נראית המשוואה הזו מעט בעייתית?!),רק אז הבנתי שכנראה אני והמקצוע לא נהיה חברים לעולם.כל טיפת אופטימיות שעוד נותרה בי לציון מעל 90 בארבע יחידות נגוזה אל מול שיעורים מורטי עצבים ומבחנים שלא מגרדים את תקרת ה40%.

ההבנה שבתעודת הבגרות יתנוסס לו ציון 70 ומטה כבר החלה לחלחל.
אך התובנה הזו החזיקה בדיוק יומיים וחצי כיוון שאז נכנס לכיתה אבירם, המורה החדש למתמטיקה, והבטיח שציון מאה עגול בארבע יחידות הוא לא פנטזיה אלא שאיפה ברת מימוש- אם נעשה כל מה שהוא אומר כמובן.
בדקה הראשונה חשבתי לעצמי "מי זה האיש הזחוח הזה שמוכן להתחייב לי בציון 100 בלי להכיר אותי בכלל והאם אי פעם אפול על מורה נורמלי למתמטיקה?".בדקה השנייה אמרתי לעצמי שאין לי כבר מה להפסיד והחלטתי להישמע לכל ההוראות של המורה החדש.
בשפה פשוטה,ביטחון מלא בהצלחה שלי,תמיכה ענקית,מסירות,אינספור הסברים ותרגולים,שאפתנות וגישה שהשמיים הם הגבול הצליח אבירם להחדיר בי את האמונה והיכולת שגם אני יכולה ושזו לא בושה לשאוף לשלמות.
את השנה סיימתי בציון 98 בשאלון 004,מי היה מאמין ששתי נקודות סוררות יטרידו את מנוחתי אבל כנראה שככה זה,כשחוץ ממספרים מלמדים אותך שאתה יכול.
 
שירן מיארה